Контекстний перекладач для Android (Андроїд)

Контекстний перекладач для Android (Андроїд)

Використання пристрою з сенсорним екраном (телефон, планшет тощо на Андроїд) дозволяє дуже зручно та ефективно читати книги та веб-сторінки іноземною мовою з можливістю контекстного перекладу. Щоб отримати переклад, потрібно лише натиснути пальцем на невідоме слово!

В цій статті буде розкрита тема налаштування потрібних додатків для контекстного перекладу тексту на Android-пристроях. Налаштувавши належним чином додатки ви отримаєте читалку книг та переглядач Інтернет з перекладачем. Всі згадані нижче додатки доступні для встановлення з Магазину додатків. Описаний нижче спосіб випробуваний і працює!

Загальний опис налаштувань.

 1. Встановіть Перекладач Гугл.
  Для роботи додатка без підключення до мережі Інтернет, завантажте потрібні мовні пакети. Для цього зайдіть в Меню додатка (кнопка «три вертикальні точки»), оберіть «налаштування», оберіть «керування мовними офлайн-пакетами» та оберіть потрібні пакети для завантаження.
 2. Встановіть додаток Andmade.

Цей додаток дозволяє редагувати контекстне меню «Надіслати», яке використовують інші додатки вашого пристрою.

Встановивши та налаштувавши його, ми отримаємо можливість надсилати фразу іноземною на переклад до Перекладача Гугл через контекстне меню будь-якого додатку «Надіслати».

Після встановлення, відкрийте додаток. Оберіть налаштування «Hidden Apps» та відмітьте додатки, які ви не будете використовувати при надсиланні тексту. Для прямого надсилання фрагменту тексту на переклад потрібно залишити лише «Перекладач Гугл».

Встановіть додаток для читання тексту: читанку – додаток, яким ви будете читати книгу/текст (формату EPUB, MOBI, DOC, FB2 тощо) або веб-переглядач (переглядач за змовчуванням теж підійде).

4. Щоб отримати переклад фрази, виділіть її, з’явиться контекстне меню, оберіть «надіслати» – отримаєте переклад в Перекладачі Гугл. Коли ви вперше надсилаєте на переклад, з’явиться меню для вибору програми за допомогою якої потрібно завершити цю дію, оберіть «Andmade» та «завжди», щоб кожен раз при виділенні будь-якого тексту та запуску дії контекстного меню «Надіслати», текст одразу відправлявся до Перекладача Гугл (якщо в налаштуванні Andmade (див. п. 2) не вказано інших програм).

Все, переклад при виділенні тексту та обранні дії «Надіслати» – працює!

Далі в статті розглянемо інші варіанти перекладу. Варіанти не такі прості як описаний вище, проте, можливо вони будуть корисні при виконані інших, більш специфічних задач.

Якщо вас цікавить можливість читати та отримувати пояснення/переклад окремого слова, то можна встановити додаток-словник та підключити до нього необхідні вам словники. Наприклад, GoldenDict. Додайте цей додаток в список для виконання дії «Надіслати» в додатку Andmade і зможете отримати значення слова з будь-якого іншого додатку на пристрої.

 1. Ось опис встановлення та налаштування додатку GoldenDict з підключенням українських словників:
  Встановіть словник GoldenDict з Магазину додатків для Android.
 2. Підключіть словники для перекладу на українську:
  – Завантажте наприклад їх тут.
  – Розпакуйте та скопіюйте на карту пам’яті планшета в папку GoldenDict.
  – Відкрийте додаток та проіндексуйте словники (виконується автоматично).

Окремо варто розглянути читанки з інтегрованими словниками або підключенням до словника.

Додаток «Zo Reader»
Має інтегровані Оксфордські словники англійської мови (загальний і для тих, хто навчається) та словники перекладу з англійської на інші мови (української немає, є російська). На жаль, не підтримує деякі формати електронних книг.

Додаток «Cool Reader 3»
Підтримує інтеграцію із зовнішніми додатками-словниками.
Щоб налаштувати інтеграцію з словником GoldenDict, відкрийте будь-яку книгу, натисніть і тримайте посередині екрані пристрою, з’явиться меню налаштувань.
Перейдіть на крайню праву вкладку (починається з налаштування «Мова інтерфейсу») – знайдіть налаштування «Словник» – оберіть «ColorDict new/GoldenDict», поверніться до читання.

В залежності від налаштувань читанки (їх можна змінити) переклад слова стане доступним при подвійному або тривалому натисканні.

Веб-переглядачі з інтегрованими перекладачами
Веб-переглядач Google Chrome for Android підтримує автоматичний переклад сторінки іноземною. При завантаженні тексту іноземною переглядач запропонує вам перекласти його на будь-яку з доступних мов.

Приємного читання!
Якщо маєте чим поділитись по темі статті, сміливо коментуйте.

Пока нет отзывов